Jestę recenzentę

Tego i owego.

 

Blogerka

Autorka www.JakMalowany.pl

Kontakt: ana.matusevic[at]gmail.com

Dla czytających w wannie - PocketBook Aqua

W końcu miesiąca na rynku pojawi się pierwszy w świecie wodoodporny czytnik z wyświetlaczem e-Ink – PocketBook Aqua. Urządzenie będzie miało swój debiut w dniach 21-24 marca, podczas paryskich targów Salon du Livre. 

 

 

PocketBook Aqua ma być odporny na kurz i pył, a także na zanurzenie w wodzie na głębokoć do 1 metra. Producent zapewnia, że czytnik sprawdzi się w dowolnych warunkach pogodowych i praktycznie w dowolnym miejscu. 

 

Jak informuje producent, w wyświetlaczu e-Ink Pearl wykorzystanym w nowym czytniku zastosowana została technologia Film Touch. Pozwoliło to m.in.  znacznie obniżyć wagę urządzenia. Czytnik waży jedynie 170 g. Czytnik Aqua wyposażono w procesor o mocy 1 GHz i 256 MB pamięci RAM. Urządzenie ma także wbudowaną pamięć o pojemności 4 GB oraz łącze Wi-Fi, dzięki któremu użytkownicy mogą korzystać z internetu, a także oceniać i komentować czytane książki za pośrednictwem preinstalowanej usługi ReadRate. Oprogramowanie PocketBook Aqua zawiera również funkcjonalności integracji z Dropbox i usługi Send to PocketBook, które umożliwiają synchronizację i pobieranie plików na czytnik bez konieczności korzystania z komputera. 

 

Producent czytników PocketBook to czwarty co do wielkości globalny producent czytników książek elektronicznych.