Jestę recenzentę

Tego i owego.

 

Blogerka

Autorka www.JakMalowany.pl

Kontakt: ana.matusevic[at]gmail.com

"Dama Kameliowa" uwolniona!

Wolne Lektury udostępniły Damę Kameliową Aleksandra Dumas w tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Jest to pierwszy utwór, "uwolniony" dzięki wsparciu finansowemu czytelników serwisu. Darczyńcom serwis odwdzięczył się publikując informację o nich w e-booku.

 

 

W przygotowaniu jest kolejna publikacja sfinansowana przez darczyńców: Fatalne jaja Michaiła Bułhakowa, a do 14 sierpnia trwa zbiórka na wydanie dwóch tomów Niebezpiecznych związków Pierre’a Choderlos de Laclosa. 

 

Serwis Wolne Lektury, specjalizujący się w digitalizacji powieści, wobec których wygasły już prawa autorskie, i udostępnianiu ich za darmo szerokiemu gronu czytelników, postanowiły sięgnąć po crowdfunding. Zaapelował do miłośników dobrej literatury o pomoc finansową w wydawaniu w formie e-booków kolejnych wartych uwagi pozycji. 

 

Crowdfunding jest względną nowością w polskim internecie i jak dotychczas najlepiej się sprawdza w projektach kulturowych. Dzięki wsparciu finansowemu internautów wydaje się książki, płyty, organizuje wystawy.

Źródło materiału: http://nowoczesnapolska.org.pl/2013/08/07/dama-kameliowa-juz-uwolniona